Tablet Google Pixel by mohl být budoucností chytrých domácích displejů

Když byl poprvé odhalen tablet Pixel, většina lidí se soustředila na to, jak Google hodlá rozvíjet nevýrazný segment tabletů.

Zatímco zařízení jako Samsung Galaxy Tab S8 mají své fanoušky, Android jako celek neměl dostatek aplikací optimalizovaných pro tablety a aspekty jako multitasking nutně potřebovaly pozornost.

Ti z nás, kteří sledují svět chytrých domácností, si na tabletu Pixel všimli několika dalších jedinečných věcí, které by mohly souviset se zvěstmi o plánech společnosti Google v oblasti chytrých displejů.

Na několika málo snímcích, které Google dosud sdílel, vypadá Tablet Pixel většinou nevýrazně. Na zadní straně je jediný fotoaparát a jeho celkový design připomíná stovky jiných tabletů se systémem Android.

Přední strana výrobku však velmi připomíná jiné zařízení společnosti Google. Nest Hub Max, její špičkový chytrý displej. To lze přičíst na vrub minimalistickým displejům, zaobleným rohům a předním kamerám orientovaným na šířku, které dávají smysl jak v oblasti tabletů, tak chytrých displejů. Zdá se však, že společnost vědomě zvolila bílý rámeček, který není u tabletů tak populární a dává větší smysl v pokračování estetiky Nest Hubu.

Na tabletu Pixel je skutečně neobvyklá řada čtyř bodů na zadní straně, které se velmi podobají magnetickému konektoru Smart Connector na některých modelech iPadu. Tato technologie společnosti Apple umožňuje připojit příslušenství, aniž by zabíralo připojení Bluetooth nebo USB, nebo dokonce používalo samostatné nabíjení.

Společnost Google pracuje na Nest Hubu s „dokovacím tabletem“, jehož obrazovka se odpojuje od základny/reproduktoru. To by vyřešilo největší problém s chytrými displeji, kterým je zřejmě omezené využití připojených obrazovek. Mohou být skvělými společníky u postele, v kanceláři nebo v kuchyni, ale za hranicí několika metrů se z nich stávají chytré reproduktory.

Zdroj: androidauthority.com