Tento life hack pro iPhone vám pomůže k relaxaci a dobrému spánku

Váš iPhone má šikovný trik, který vám pomůže usnout. Společnost Apple do telefonu zabudovala řadu zvuků vhodných pro usínání.

Možná se snažíte usnout na cizím místě nebo během dlouhého letu či jízdy vlakem. Bílý šum a zvuky deště jsou spojovány s lepším spánkem. Apple naštěstí v iPhonu nabízí celou řadu zvuků, které vám pomohou odříznout se od okolního světa.

Patří mezi ně například zvuky deště nebo třeba bílý šum. Tyto zvuky jsou navrženy tak, aby vám pomohly usnout a relaxovat.

Na výběr je šest možností:
  • Vyvážený šum
  • Vysoký šum
  • Hluboký šum
  • Ocean
  • Déšť
  • Potok

Při prvním použití si je musíte stáhnout ze stránek společnosti Apple.

Jak zapnout zvuky na pozadí iPhone

Přejděte do Nastavení a zvolte Zpřístupnění > Audiovizuální pomůcky > Zvuky na pozadí. Nyní přepněte přepínač Zvuky na pozadí v horní části stránky do polohy zapnuto. Poté přejděte do nabídky Zvuk a vyberte ten, který se vám líbí.

Poté můžete nastavit hlasitost a dokonce si zvolit, zda chcete, aby se během přehrávání médií přehrával zvuk na pozadí. To znamená, že při poslechu podcastu můžete mít k dispozici například uklidňující zvuky deště. Pokud nechcete pokaždé přecházet do této nabídky, můžete si vytvořit zástupce.

Přejděte do Nastavení > Zpřístupnění > Zkratka zpřístupnění a vyberte možnost Zvuky na pozadí. Když nyní na iPhonu třikrát kliknete na boční tlačítko, přehrají se zvolené Zvuky na pozadí.

Můžete ji také přidat jako možnost do ovládacího centra. To znamená, že můžete kdykoli klepnutím na ikonu ucha aktivovat nebo deaktivovat funkci Zvuky na pozadí v Ovládacím centru.

Zdroj: nypost.com