Únik Xiaomi 13 Pro si bere příklad z OnePlus Playbook

V poslední době se společnost Xiaomi stále více zaměřuje na dražší zařízení vlajkové třídy, která mají konkurovat takovým značkám, jako je Apple iPhone a řada Samsung Galaxy S.

Proto v prosinci 2021 přišla společnost Xiaomi s modelem Xiaomi 12 Pro – vlajkovou lodí společnosti pro rok 2022. Xiaomi 12 Pro měl silnou sadu funkcí doplněnou o čip Snapdragon 8 Gen 1, 50MP snímače pro ultraširoký, širokoúhlý a teleobjektiv a podporu 120W kabelového a 50W bezdrátového nabíjení. Přestože si však telefon vysloužil širokou chválu od recenzentů i spotřebitelů, všeobecná shoda panovala v tom, že v několika ohledech (zejména v oblasti fotoaparátu) nedosahuje kvalit špičkových vlajkových zařízení.

Nyní, když od vydání Xiaomi 12 Pro uplynul téměř rok, je mezi spotřebiteli značný zájem o to, co by mohl přinést jeho nástupce – údajně Xiaomi 13 Pro. Vzhledem k tomu, že Xiaomi 12 Pro bylo oznámeno v prosinci 2021, existuje také velká šance, že 13 Pro bude oficiálně představen před koncem roku 2022. Zatímco ještě musíme zjistit, zda je prosincové představení Xiaomi 13 Pro v plánu, první rendery zařízení jsou již zde, a to díky OnLeaks, který má se svými předchozími úniky vynikající výsledky.

Co je tedy u Xiaomi 13 Pro nového?

Rendery z OnLeaks naznačují, že Xiaomi 13 Pro se oproti svému předchůdci dočká drobných změn designu. Začněme tím, že telefon si zachovává zakřivený displej, který jsme viděli u modelu 12 Pro, a rozměry zařízení jsou zhruba stejné jako u jeho předchůdce.

Vertikálně poskládaná soustava fotoaparátů modelu 12 Pro je nyní pryč a na jejím místě je větší hrbol fotoaparátu s uspořádáním čoček, které jako by bylo převzato přímo z modelu OnePlus 10 Pro. Opět nemáme konkrétní informace o hardwaru fotoaparátu, který se u tohoto telefonu očekává. Nicméně vzhledem k tomu, že model 12 Pro byl vybaven trojitým 50MP fotoaparátem, není na škodu očekávat něco podobného i u modelu 13 Pro.

Xiaomi 12 Pro patřil mezi první smartphony, které byly vybaveny čipsetem Snapdragon 8 Gen 1. Ze stejného důvodu existuje velká šance, že by se Xiaomi 13 Pro mohl stát jedním z prvních smartphonů vybavených chystaným čipem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 – jeho představení se očekává koncem tohoto měsíce. Kromě modelu Xiaomi 13 Pro by společnost mohla uvést na trh i levnější variantu telefonu s názvem Xiaomi 13.

Uniklé rendery vanilkového smartphonu Xiaomi 13 naznačují, že vypadá jinak než jeho dražší sourozenec (přes Comparedial) – mnoho stylistických prvků je zřejmě převzato přímo od Applu a telefonu Nothing Phone 1.

Zdroj: slashgear.com