Unikl prototyp chytrých hodinek Meta! Projekt byl zrušen na začátku roku

Chytré hodinky Meta, které se vyznačuj hladkými zaoblenými rohy a 12megapixelovým zadním fotoaparátem, jsou údajně zrušeny.

Téměř před rokem jsme informovali o připravovaných chytrých hodinkách Meta. Tyto hodinky, s interním kódovým označením Milan, byly zřejmě ve vývoji dva roky, než se Meta rozhodla začátkem tohoto týdne z dosud neznámých důvodů ukončit vývoj. Dnes se konečně můžeme podívat na skutečný prototyp zařízení, který ukazuje jeho design a dvě kamery na jeho pouzdře.

Hodinky Meta mají odnímatelné tělo, které se vysouvá z kolébky na pásku hodinek. Na pouzdře můžeme vidět také dvě tlačítka a celkem dva fotoaparáty. Na přední straně je 5Mpx fotoaparát součástí obrazovky jako výřez ve tvaru kapky a na zadní straně vedle senzorů pro měření zdravotního stavu je 12Mpx fotoaparát. Odnímatelné tělo a dva fotoaparáty by uživatelům umožnily pořizovat fotografie a videa, i když by při sobě neměli telefon.

Hodinky měly být dodávány s GPS a mobilním a Wi-Fi připojením, takže je bylo možné používat zcela bez připojení k telefonu. Kromě toho Meta vyvíjela pro hodinky samostatné aplikace WhatsApp a Instagram stories a také aplikaci Spotify.

Hodinky Meta Watch měly přinést také aplikace pro sledování aktivity a zdraví, kalendář, fotogalerii a všechny ostatní obvyklé aplikace a nastavení pro chytré hodinky. Hodinky měly přinést 18 hodin výdrže baterie na jedno nabití.

Společnost Meta plánovala uvedení na trh na jaře 2023. Navzdory zrušení těchto chytrých hodinek společnost Meta stále plánuje do budoucna vyvíjet další zařízení pro nošení na zápěstí.

Zdroj: gsmarena.com