Uživatelé systému Android a iPhonu právě získali novou aktualizaci Map Google

Funkce Live View na mapách Google je velmi působivá funkce rozšířené reality, která umožňuje namířit telefon na skutečný svět a zobrazit na něm data Google.

A nyní Google zavádí vyhledávání s živým náhledem do iPhonů a telefonů se systémem Android, aby byla ještě užitečnější. Nová funkce je omezena na několik světových měst: Londýn, Los Angeles, New York, Paříž, San Francisco a Tokio. Google nechce potvrdit plány pro další místa, ale nepochybně na tom pracuje.

Co dělá vyhledávání google s živým náhledem?

Google to popisuje takto: Jste v New Yorku a chcete si nakoupit a posedět s přáteli. „Zvedněte telefon a klepněte na ikonu fotoaparátu v panelu vyhledávání, abyste viděli blízké obchody a další místa, jako jsou kavárny, banky a bankomaty. Díky pokynům a šipkám s podporou rozšířené reality uvidíte, jakým směrem se nacházejí a jak jsou daleko – a dokonce si můžete všimnout míst, která nejsou ve vašem bezprostředním výhledu (například obchodu s oblečením za rohem), a získat tak skutečný přehled o okolí na první pohled.“

K dispozici je nový vyhledávač dobíjecích stanic pro elektromobily a skvělá funkce Accessible Places byla po úspěšných pilotních projektech ve Velké Británii, USA, Austrálii a Japonsku nyní zavedena celosvětově.

Funkce Accessible Places je přínosem pro vozíčkáře, lidi s omezenou pohyblivostí a rodiče s kočárky: řekne vám, zda je místo přístupné, zda jsou tam přístupné toalety a místa k sezení, a dokonce i to, jak blízko místa můžete zaparkovat. Pokud na místě tyto informace ještě nejsou, můžete je přidat přímo v aplikaci.

Zdroj: autoevolution.com