Pomůžou vám zachovat si anonymitu na internetu! Jaké jsou nejlepší VPN aplikace pro iPhone?

VPN jsou výkonné nástroje, které vám pomohou zachovat anonymitu při prohlížení webu a mimo jiné také odblokovat regionální omezení.

Jsou užitečné pro každého, ale zejména pro uživatele iPhonu nabízejí některé užitečné funkce. Co to ale vlastně VPN je? Stručně řečeno, virtuální privátní síť (VPN) je nástroj, který dokáže přesměrovat vaše připojení tak, aby vypadalo, že jste někde jinde. Zároveň také šifruje vaše připojení, takže lidé nemohou zjistit, že jste změnili virtuální polohu.

Především vás chrání před sledováním na internetu a pomáhá vám odemknout obsah omezený na určitý region, například na Netflixu a dalších službách.

Pro fanoušky iPhonu jsme sestavili seznam nejlepších VPN, protože ne všechny aplikace fungují v ekosystému Apple stejně dobře.

  • ExpressVPN
  • Surfshark
  • CyberGhost
  • NordVPN
  • Windscribe

Při běžném připojení k webové stránce se připojujete k serveru poskytovatele internetových služeb (ISP) a odtud k serveru webové stránky, kterou navštěvujete. V tomto případě web i poskytovatel internetu vidí, co děláte, a vidí také vaši IP adresu, tedy řetězec čísel, který udává vaši přibližnou zeměpisnou polohu.

Při používání sítě VPN přesměrujete připojení. Namísto přímého přístupu na web přechází ze serveru poskytovatele připojení na server provozovaný službou VPN a odtud na web. Zároveň připojení šifruje a vytváří tak tzv. VPN tunel. Nový server vám přidělí novou IP adresu, takže vás již nelze tímto způsobem sledovat, a VPN tunel zajistí, že poskytovatel internetu neuvidí, co děláte.

Nová IP adresa ztěžuje vaše sledování, ale také umožňuje, abyste mohli přistupovat ke službám z jiné země. Například Netflix má pro každou zemi jiné knihovny seriálů a filmů. Pomocí VPN můžete mezi těmito knihovnami přeskakovat.

Pokud se obáváte, že vás budou sledovat obchodníci nebo státní orgány, VPN je řešením. Abyste ji však využili co nejlépe, měli byste se při jejím zapínání vždy odhlásit ze sociálních účtů, jako je Facebook a Google.

Zdroj: expertreviews.co.uk